W moim domu najczęstszą potrawą jaką gotuję to gulasz. Uwielbiam go, bo wystarczy tylko dodać inne warzywo lub zmienić przyprawę i mamy nową wersję. Ja robię gulasz z różnych rodzai mięsa dziś padło na łopatkę, ale moim ulubionym jest gulasz z karkówki. Bardzo aromatyczna potrawa, ja staram się dodawać do niego dużo warzyw. Świeżych przypraw, ale jak nie macie to przyprawy zastępujemy suszonymi i jest wtedy wychodzi równie pyszny.
Ja zanim zabieram się za gotowanie najpierw staram się przeglądać aktualne oferty gazetek np. Lidla, w których mogę znaleźć składniki w dobrych cenach do moich przepisów. Zachęcam was również do wejścia na stronę tutaj gdzie w gazetkach z Lidla, z łatwością znajdziecie produkty w super dobrych cenach.
Gulasz z łopatki wieprzowej
Składniki na gulasz z łopatki wieprzowej:
- około 70 dag łopatki wieprzowej
- kilka gałązek tymianku ( zamiast 1/2 łyżeczki suszonego)
- 2-3 małe gałązki rozmarynu (zamiast 1/2 łyżeczki suszonego)
- 1-2 małe gałązki szałwii (zamiast 1/2 łyżeczki suszonej)
- kilka ziaren ziela angielskiego
- kilka liści laurowych
- 1 średni seler korzeniowy
- 3-4 czerwone cebule
- 6 ząbków czosnku
- 3-4 łyżki tartej włoszczyzny przepis znajdziecie tutaj (można też zamiast zetrzeć na tarce marchew, pietruszkę, posiekać kawałek pora i dodać natkę pietruszki, selera i dodać 1 łyżkę soli)
- pieprz i sól do smaku.
- 1 łyżka oleju kokosowego
Przygotowanie gulaszu z łopatki wieprzowej.
Na roztopionym oleju kokosowym smażymy mięso pokrojone w grubą kostkę. Do mięsa dodajemy gałązki tymianku, rozmarynu, szałwii, ziarna ziela angielskiego i liście laurowe. Podsmażamy i dodajemy obrany, pokrojony w kostkę seler. Mieszamy, a następnie dodajemy pokrojoną w piórka cebulę i obrane ząbki czosnku. Lekko podsmażamy i dodajemy tartą włoszczyznę. Całość dokładnie mieszamy i podlewamy wodą. Dusimy na małym ogniu do miękkości mięsa, podlewając niewielką ilością wody w razie potrzeby. Gulasz jest wówczas gotowy kiedy mięso jest miękkie, a rozgotowane warzywa zagęszczają nam sos. W razie konieczności odparowujemy wodę, tak aby konsystencja powstałego sosu nam odpowiadała. Gotowy gulasz podajemy z ziemniakami, ryżem, makaronem lub chlebem. Smacznego. !!!
Komentarze
Prześlij komentarz